Ogłoszenia Parafialne

  
4

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela w ciągu roku.

                               14 października 2018 roku.

  1. W dniu dzisiejszym obchodzimy w całej Polsce XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Celem tego dnia, jest uwrażliwienie nas na miniony pontyfikat oraz przypomnienie nauczania Świętego Jana Pawła II. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka.

 „Promieniowanie Ojcostwa” – od tytułu dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok.

Po każdej Mszy Świętej  w wejściu Kościoła, można złożyć ofiarę na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, która wspiera uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin. Dzieło to, jest  żywym pomnikiem Świętego Jana Pawła II. Za złożone ofiary, składamy serdeczne Bóg zapłać.

  1. W dniu dzisiejszym przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, mającym jakikolwiek wpływ na edukację i wychowanie, życzymy Bożego Błogosławieństwa w tej niełatwej służbie kształtowania młodego człowieka i otaczamy modlitwą.
  2. W piątek (19 października), odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klasy VIII w sali na plebani o godz. 16.30.
  3. Biskup Legnicki zwrócił się z apelem o pomoc dla wszystkich poszkodowanych do Diecezjan po ubiegłotygodniowym pożarze budynku wielorodzinnego w Piechowicach. 12 rodzin straciło swój dobytek, będący dorobkiem całego życia.  W naszej parafii taka zbiórka, odbędzie się w przyszła niedzielę do puszek po każdej Mszy Świętej.
  4. Nabożeństwa różańcowe, są sprawowane codziennie o godz. 17.30, a na Białej Dolinie w środy i piątki o godz. 16.00.
  5. Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, odbędzie się: 18 października, w czwartek w sali na plebani o godz. 19.00.
  6. W najbliższy czwartek (18 października), przypada dzień patronalny imienin naszego kleryka Łukasza. Księdzu Klerykowi, życzymy wszelkich Bożych Łask, opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.
  7. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z Kościoła: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.
  8. Serdecznie witamy wszystkich Gości, Turystów w naszym mieście. Życzymy wszystkim: błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia.