Ogłoszenia Parafialne

  
4

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA
DOBREGO PASTERZA

22 kwietnia 2018 r.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

 • w poniedziałek – Uroczystość Świętego Wojciecha, głównego Patrona Polski,

 • w środę – Święto – Świętego Marka Ewangelisty.

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy 55 Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy w naszych modlitwach, aby nie zabrakło tych, którzy będą głosić Słowo Boże i sprawować Sakramenty Święte.

  Również w dniu dzisiejszym z racji 22 dnia miesiąca przed każdą Mszą Święta odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach cyklicznego Nabożeństwa ku czci Bożego Miłosierdzia.

 2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu zaangażowali się uporządkowanie terenu przykościelnego. Zachęcamy, również rodziców dzieci pierwszokomunijnych do włączenia się w tą akcję sprzątania. W tym tygodniu we wtorek i środę od godziny 16.00, również można przyjść i pomóc w sprzątaniu terenu.

 3. W najbliższy czwartek – 26 kwietnia o godzinie 17.00, w Kościele Bożego Ciała u Ojców Franciszkanów, nasza młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania. Otoczmy modlitwą naszą młodzież przed Sakramentem Bierzmowania, ale też tegorocznych maturzystów, prosząc Boga o Światło Ducha Świętego i mądrość w rozeznaniu drogi życiowej.

 4. W przyszłą sobotę – 28 kwietnia o godzinie 16.00 w salce na plebani, odbędzie się kolejna zbiórka dla kandydatów na ministrantów.

 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która pogłębia wiedzę i więź z Kościołem: „Niedziela”, oraz „Gość Niedzielny”.

 6. Bardzo serdecznie witamy w naszym mieście wszystkich, Gości, Turystów, wszystkich, którzy przybyli do naszego miasta i życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia i wszelkich łask od Jezusa Zmartwychwstałego.