Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Trójcy Przenajświętszej
16.06.2019 r.

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej parafii tradycyjnie organizowany jest Festyn Rodzinny. Gospodarzem i głównym organizatorem festynu są: Dyrekcja oraz wychowawcy i wychowankowie Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie przy współudziale wielu sponsorów i ludzi dobrej woli. Festyn rozpocznie się o godzinie 13:00.
  Czeka nas wiele atrakcji i wspaniałej zabawy. Zapraszamy wszystkich do udziału. Dochód z festynu przeznaczony jest na urządzenie placu zabaw dla dzieci.
 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy we czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. W tym dniu w naszym kościele Msze Święte będą o godzinie 7:30 i po zakończeniu procesji około godziny 13:00 oraz wieczorem o 18:00. Główna Msza Święta odprawiona zostanie o godzinie 10:00 w kościele Bożego Ciała. Po Mszy wyruszy procesja do czterech ołtarzy i zakończy się w naszym kościele. Msza w kaplicy na Białej Dolinie w Boże Ciało o 9:30.
  Procesja przejdzie ulicami: Franciszkańską, Jedności Narodowej oraz Mickiewicza. Mieszkańców tych ulic bardzo prosimy o przystrojenie swoich mieszkań emblematami religijnymi. Emblematy są do odbioru w zakrystii. Niech to będzie dla nas sposobność do dawania świadectwa swojej wiary.
  Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy przez Wspólnotę Żywego Różańca przy ulicy Mickiewicza i ministrantów przy ośrodku „Siła”.
 1. W środę, 19 czerwca odbędzie się zakończenie roku szkolnego. Msza Święta dziękczynna w intencji nauczycieli, rodziców i dzieci zostanie odprawiona w niedzielę 30 czerwca o godzinie 12:00. Dziękujemy dyrektorom placówek oświatowych za współpracę w kończącym się roku szkolnym.
 2. Przypominamy, że Nabożeństwo do NSPJ odprawiane jest codziennie o godzinie 17:30. Zapraszamy do udziału szczególnie w oktawie Bożego Ciała.
 3. Przy wyjściu na stoliku wyłożone są gazety „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 4. Witamy Gości i Turystów, którzy przebywają na wypoczynku w górach. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławieństwa Bożego.