Pielgrzymka do Ziemi Świętej

SUN TRAVEL
Biuro Usługowo-Turystyczne
ul. Gwiezdna 8, lok. 9
Tel. 76-746-07-26
biuro@sun-travel.net.pl
kontakt@sun-travel.net.pl

 

IZRAEL – ZIEMIA ŚWIĘTA
PIELGRZYMKA 8 – dniowa

TEL AVIV – BETLEJEM – CEZAREA – HAJFA – KANA GALILEJSKA – NAZARET –  JEZIORO GALILEJSKIE –
GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA – KAFARNAUM – GÓRA TABOR – WADI QELT – BETANIA – JERYCHO – JORDAN – QUMRAN – MORZE MARTWE – GÓRA OLIWNA – JEROZOLIMA – GÓRA SYJON – EIN KAREM – TEL AVIV

 

DZIEŃ 1: WROCŁAW – TEL AVIV – BETLEJEM

Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu, odprawa paszportowo – celna, wylot do TEL AVIVU. Po wylądowaniu na lotnisku w Izraelu, przejazd autokarem do BETLEJEM, Msza Święta na Polu Pasterzy, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: CEZAREA – HAJFA – KANA GALILEJSKA – NAZARET

Śniadanie, przejazd w kierunku CEZAREI – postój przy akwedukcie, zwiedzanie starożytnego miasta:
teatr, hipodrom. Przejazd do HAJFY – trzeciego co do wielkości miasta Izraela, malowniczo położonego nad Morzem Śródziemnym, na stokach Góry Karmel. Spacer po Ogrodach Bahaitów. Na Górze Karmel wizyta w kościele Stella Maris, zbudowanego nad grotą wiązaną w żydowskiej i chrześcijańskiej tradycji z prorokiem Eliaszem i jego uczniem. Przejazd do NAZARETU, zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. W miejscu gdzie nad wejściem znajduje się napis: „Tu Słowo stało się Ciałem”. Potem przejście do kościoła Świętego Józefa. Przejazd do KANY GALILEJSKIEJ – miejsca pierwszego cudu Jezusa. Odnowienie przysięgi małżeńskiej. Przejazd do hotelu w okolicach Tyberiady, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: JEZIORO GALILEJSKIE – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA – KAFARNAUM – GÓRA TABOR – BETLEJEM

Śniadanie. Pierwszym punktem będzie przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego, rejs po Jeziorze Galilejskim. Wizyta na GÓRZE BŁOGOSŁAWIEŃSTW, z której Jezus wygłosił najsłynniejsze kazanie – z tego miejsca rozpościera się najwspanialszy widok na Jezioro Galilejskie. Przejazd do miejscowości TABHA – w którym to miejscu nastąpiło rozmnożenie chleba i ryb. Następnie zwiedzanie domu świętego Piotra oraz Białej Synagogi w miejscowości KAFARNAUM.  Wjazd na GÓRĘ TABOR i nawiedzenie BAZYLIKI PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Następnie powrót do BETLEJEM, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 4: BETLEJEM – EIN KAREM – JEROZOLIMA

Śniadanie, przejazd przez BETLEJEM, zwiedzanie BAZYLIKI NARODZENIA – Msza Święta, czas wolny. Przejście do GROTY MLECZNEJ – tradycja mówi, że w tym miejscu Maria karmiła Jezusa podczas ucieczki do Egiptu. Przejazd na POLE PASTERZY – kościół z figurą Anioła ma kształt namiotu. Przejazd do EIN KAREM, zwiedzanie kościoła świętej Elżbiety i kościoła Narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Przejazd przez NOWĄ JEROZOLIMĘ – Kneset, Menora – parlament i herb Izraela. Czas na zakupy dewocjonaliów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZEŃ 5: GÓRA OLIWNA – JEROZOLIMA – GÓRA SYJON

Śniadanie, przejazd na GÓRĘ OLIWNĄ. Podziwianie najwspanialszej panoramy Jerozolimy. Zejście śladami Jezusa w stronę miejsca Jego pojmania – OGRODU GETSEMANI. Przejście do kościoła Pater Noster w którym Jezus uczył Apostołów Modlitwy Pańskiej „Ojcze nasz”. Przejście do kościoła DOMINUS FLEVIT (Pan zapłakał). Wizyta u grobu Maryi, leżącym u stóp Góry Oliwnej. Następnie przejazd do JEROZOLIMY i zwiedzanie Starego Miasta: ŚCIANA PŁACZU – najświętsze miejsce dla każdego wyznawcy judaizmu, pozostałość po Wielkiej Świątyni Jerozolimskiej. Zwiedzanie kończy się na WZGÓRZU SYJON gdzie zobaczymy WIECZERNIK – miejsce Ostatniej Wieczerzy, kościół Zaśnięcia oraz grób Dawida. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: JEROZOLIMA

Śniadanie, przejazd do JEROZOLIMY, przejście DROGĄ KRZYŻOWĄ – VIA DOLOROSA, ostatnia droga Pana Jezusa – najświętsze miejsce kultu chrześcijan – BAZYLIKA GROBU PAŃSKIEGO wraz z kaplicą GROBU CHRYSTUSA i GOLGOTĄ. Zwiedzanie Bazyliki, Msza Święta w Bazylice. Czas wolny na Starym Mieście Jerozolimy. Wizyta w kościele ŚWIĘTEJ ANNY oraz miejsca więzienia Chrystusa. Następnie przejazd na zwiedzanie Instytutu YAD VASZEM – Muzeum Historii Holocaustu, niezwykłego pomnika którym uczczono pamięć sześciu milionów zamordowanych Żydów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: BETANIA – JERYCHO – JORDAN – QUMRAN – MORZE MARTWE

Śniadanie. Przejazd do BETANII, która zachowuje pamięć o Łazarzu, żyjącym tutaj ze swoimi siostrami. Wejście do grobu Łazarza. Następnie przejazd do najstarszego miasta na świecie JERYCHO – to tu znajduje się słynne drzewo zwane Sykomorą Zachariasza. Według tradycji na to drzewo miał się wspiąć zwierzchnik celników, który pragnął zobaczyć Jezusa.

Wizyta nad rzeką JORDAN – odnowa sakramentu chrztu. Przejazd do QUMRAN – gdzie odnaleziono liczące niemal dwa tysiące lat słynne zwoje znad Morza Martwego. Przejazd nad MORZE MARTWE – postój i czas wolny podczas którego będzie możliwość kąpieli w Morzu Martwym. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: TEL AVIV – WROCŁAW

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu przejazd do TEL AVIVU (* – spacer po starej części miasta – Starej Jaffy, według Starego Testamentu założył ją po biblijnym potopie jeden z synów Noego – Jaffet, możliwy od godzin popołudniowych lotu). Przejazd na lotnisko godzina 10:30, odprawa paszportowo – celna, wylot do Polski godzina: 13:20. Przylot do Wrocławia: godź 16:25

MSZE ŚWIĘTE SPRAWOWANE SĄ CODZIENNIE W MIEJSCACH WYZNACZONYCH ŚWIĄTYŃ

CENA ZAWIERA: bilet lotniczy linii RYANAIR – WROCŁAW – TEL AVIV – WROCŁAW, transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania – podczas części objazdowej, zakwaterowanie w pokojach dwu i trzyosobowych w hotelach 3***, 2 posiłki dziennie (śniadanie, obiadokolacja) + woda do obiadokolacji, opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie, opieka księdza, ubezpieczenie KL, NNW, BP, opłaty lotniskowe i paliwowe, bilety wstępu na całej trasie, fundusz TFG.

CENA NIE ZAWIERA: wydatków własnych, posiłków niewymienionych w programach, napoi do posiłków niewymienionych w ofercie, dopłaty do pokoju 1 os. (koszt wyliczany na zapytanie), obligatoryjnych napiwków dla Obsługi oraz przewodników miejscowych płatnych w Izraelu – 90$.

UWAGI: Paszport ważny co najmniej 6 miesięcy z dniem wyjazdu z Izraela. Osoby posiadające pieczątkę w paszporcie potwierdzającą pobyt w Arabii Saudyjskiej i Emiratów Arabskich mogą być nie wpuszczone. Cena może ulec zmianie jeśli wzrosną opłaty lotnicze lub przelicznik dolara powyżej 3,6700 zł. Dzień pierwszy i ostatni przeznaczone są na podróż, a cena została skalkulowana z uwzględnieniem ewentualnych niedogodności wynikających z tego faktu (wczesnoranne lub późnonocne wyloty). Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom, jednak wszystkie miejsca i obiekty przewidziane do zwiedzania zostaną zachowane, choć w innej kolejności.

Każda zmiana osoby na liście wiąże się z kosztami wg stawki linii lotniczych. Godziny wylotów mogą ulec zmianie do 24 h przed lotem. Podczas przechodzenia granicy prosimy być przygotowanym i posiadać długopis oraz paszport, który jest ważny do pół roku przed planowaną podróżą do Izraela. Ze względów bezpieczeństwa walizki są prześwietlane. Prosimy więc pamiętać, że do Izraela można przewieść jeden karton papierosów i tylko jedną butelkę do 1l. wysokoprocentowego alkoholu. Ubezpieczenie od rezygnacji zwrot 100% kosztów pielgrzymki przy udokumentowanych przyczynach rezygnacji, n.p. choroba, utrata pracy, śmierć ok. 3% wartości pielgrzymki.