Św. Mikołaj w Szklarskiej Porębie

Św. Mikołaj w Szklarskiej Porębie

 

    Tradycją staje się, że Pasterz naszej diecezji, Ks. Bp Stefan Cichy, we wspomnienie Świętego Mikołaja odwiedza dzieci w Domu Pomocy „CARITAS", który znajduje się na terenie naszej parafii. W tym roku spotkanie miało miejsce w przeddzień Św. Mikołaja. Ksiądz Biskup w asyście Ks. Dziekana Bogusława Sawaryna oraz kapelana sióstr ojca Maksymiliana odprawił Mszę Świętą w kaplicy domu prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Śląskich. W homilii Ksiądz Biskup przybliżył postać Świętego Mikołaja, wzywając do tego, by dobrocią serca, która cechowała świętego, kierować się w każdym dniu naszego życia. Po Eucharystii odbyło się spotkanie wszystkich domowników ze Świętym Mikołajem, w którego postać wcielił się sam Pasterz Legnickiego Kościoła.
 
 
    Dzieci pod opieką przełożonych przygotowały okolicznościowe przedstawienie, po którym Św. Mikołaj rozdał wszystkim uczestnikom przygotowane paczki. Radości nie było końca. Święty Mikołaj odwiedził również dzieci w poszczególnych salach.
 

    O godzinie 12 Ksiądz Biskup, w asyście Pana Burmistrza Szklarskiej poręby Arkadiusza Wichniaka oraz Pana Dyrektora Parku Karkonoskiego Andrzeja Raja przywitał zgromadzone pod wyciągiem dzieci i skierował do nich słowo pasterskie, dokonując w ten sposób otwarcia zabawy mikołajkowej.
 
 
    W godzinach popołudniowych Szklarska Poręba pożegnała Pasterza Diecezji, który udał się na spotkanie mikołajkowe do jeleniogórskiego zakładu karnego. Wszyscy zaprosiliśmy Księdza Biskupa na kolejne spotkanie ze Św. Mikołajem w następnym roku.

    W niedzielę 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził dzieci podczas Mszy sprawowanej o godz. 12.