Odpust parafialny

Odpust parafialny ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego 

 

 

    Każda wspólnota parafialna jest rzeczywistością, w której Bóg działa poprzez swoje Słowo i sakramenty święte, by człowiek wzrastał w wierze, nadziei i miłości. Ten wzrost możliwy jest dzięki współpracy z Bożą łaską, trwaniu na modlitwie, uczestnictwie w eucharystii i osobistej pracy nad sobą, podążając drogą ku świętości – DEKALOGIEM. Na tej drodze towarzyszą nam nasi święci Patronowie. Dla naszej wspólnoty jest to osoba św. Maksymiliana Marii Kolbego, który z miłości do Boga oddał życie człowieka w obozie koncentracyjnym.

    14 sierpnia w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Maksymiliana – męczennika, które w naszej wspólnocie przeżywamy jako dzień uroczysty. Tego dnia Parafianie, Turyści, zaproszeni Kapłani i Mieszkańcy Szklarskiej Poręby uczestniczyli we wspólnej modlitwie zanosząc do Boga dziękczynnie i prośby przez wstawiennictwo św. Maksymiliana.

 

 

 

    Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. prałat Mieczysław Bętkowski – dziekan z Mysłakowic, homilię wygłosił ks. kan. Ryszard Soroka – proboszcz z Piechowic.

 

  

 

"ŚWIĘTY MAKSYMILIANIE MÓDL SIĘ ZA NAMI"