„Pan idzie z nieba…”

Jak co roku w całym kościele przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu po głównych Mszach Świętych w uroczystej procesji wyruszaliśmy do czterech ołtarzy przy których słuchaliśmy opisów Ewangelii mówiących o Eucharystii. 

W naszym mieście także obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Uroczysta Eucharystia sprawowana była w naszej parafii, a przewodniczył jej Ksiądz Paweł Maj, który w tym roku (19 maja) przyjął w katedrze legnickiej święcenia prezbiteratu. Po Mszy Świętej uformowała się procesja, która ulicami Mickiewicza, Jedności Narodowej i Franciszkańską przeszła do parafii p.w. Bożego Ciała do OO. Franciszkanów. Jak zawsze w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa udział wzięli  Parafianie z Tanvaldu wraz ze swym Proboszczem Księdzem Pawłem Ajcher oraz licznie zgromadzeni wierni obu naszych parafii.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tegorocznej Uroczystości, włącznie z przygotowaniem ołtarzy oraz przyozdobieniem swoich okien emblematami eucharystycznymi składamy serdeczne „Bóg zapłać”.