Radosny czas Narodzenia Pana Jezusa

?I rzekł do nich anioł: Nie bójcie się! Oto zwiastuję Wam radość wielką,
która będzie udziałem całego narodu:
dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel,
którym jest Mesjasz, Pan.?
Łk 2,10-11

        Po czasie przygotowań do świąt narodzenia Pana Jezusa nastał wreszcie upragniony czas świętowania. Najpierw tradycyjnie wieczerza wigilijna w każdym domu, a następnie pasterka. W naszym kościele były dwie pasterki. Jedna o godzinie 20:00 w kaplicy na Białej Dolinie i o godzinie 22:00 w naszym kościele. Tradycyjnie na zakończenie pasterki każdy kto chciał mógł podzielić się opłatkiem z księdzem Proboszczem i księdzem Wikarym, a także między sobą.

Czas Narodzenia Pańskiego to także czas spotkań opłatkowych. Wspólnota Żywego różańca spotkała się na plebanii w święto świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty aby być razem z sobą i podzielić się opłatkiem. Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą w kościele, a następnie Uczestnicy spotkania udali się po Mszy świętej na plebanię gdzie wspólnymi siłami przygotowali stół przy którym zasiedli.

Także radosnym wydarzeniem w naszej parafii było wspólne kolędowanie z zespołem ?Janicki?. Spotkanie to odbyło się na dworze (było ok. ? 15 stopni) i przyszło na nie bardzo dużo naszych Parafian jak również Gości i Turystów. Pomimo mrozu wszyscy fajnie się bawili. Były przygotowane ogniska i każdy mógł się ogrzać, a także wypić ciepłą herbatę i zjeść smaczne ciasto.
wszystkim, którzy przygotowali kościół na święta, czuwali nad przebiegiem spotkania wspólnego kolędowania dziękujemy 🙂