Świąteczna akcja „Caritas”

Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny. – św. Brat Albert

Od piątku, 7 grudnia do soboty przeprowadzona została zbiórka żywności w marketach naszego miasta.  To coroczna inicjatywa organizowana przez parafialną grupę Caritas na czele z panią Elżbietą, mająca na celu pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszego miasta. W akcję włączyło się również kilkunastu wolontariuszy w tym młodych ludzi z naszego miasta.

Akcja ma na celu dotarcie z pomocą żywnościową do jak największej liczby osób potrzebujących, by zapewnić im godne i radosne święta Narodzenia Pańskiego. W tym roku będzie to 60 rodzin, które otrzymają mąkę, olej, przetwory mięsne, warzywne i owocowe oraz słodycze – smakołyki dla najmłodszych.

Inicjatywa służy uwrażliwieniu społeczeństwa na potrzeby osób żyjących w ubóstwie i zachęca do dzielenia się na miarę swojej wrażliwości i możliwości tym co każdy z nas posiada. To wyraz realizacji chrześcijańskiego przykazania miłości, aby kochać bliźniego jak siebie samego.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczna akcję zbiórki żywności!