Tydzień Misyjny

?Głoszenie ewangelicznego orędzia nie jest czymś takim, co Kościół mógłby dowolnie albo wykonywać, albo nie wykonywać, ale jest zadaniem i obowiązkiem, nałożonym mu przez Pana Jezusa, ażeby ludzie mogli wierzyć i dostąpić zbawienia. Głoszenie Ewangelii jest zgoła konieczne, jest jedyne w swoim rodzaju i nic go nie może zastąpić (?) Kościół jest dla ewangelizacji, czyli po to, aby głosił i nauczał słowa Bożego, ażeby przez nie dochodził do nas dar łaski, żeby grzesznicy jednali się z Bogiem, a wreszcie żeby uobecniał nieustannie ofiarę Chrystusa w odprawianiu Mszy św.?
Adhortacjia apostolska ?Evangelii nuntiandi? Pawła VI

Tegoroczny Światowy Dzień Misyjny rozpoczyna Tydzień Misyjny był obchodzony pod hasłem ?Z Ewangelią do narodów?. Uroczystą Mszą świętą rozpoczęliśmy go już w sobotę. Przez cały tydzień modliliśmy się na różańcu za misje i za tych wszystkich, którzy poświęcają się głoszeniu Dobrej Nowiny tam gdzie jeszcze Ewangelia nie dotarła. Na zakończenie Tygodnia misyjnego modliliśmy się modlitwą różańcową w pięciu językach aby prawda Ewangelii dotarła do wszystkich narodów.
W tygodniu poświęconym misjom nasz Ksiądz Wikariusz ? Łukasz obchodził swoje święto patronalne. Dla tego na rozpoczęcie Tygodnia misyjnego w czasie Mszy świętej złożyliśmy Księdzu Łukaszowi życzenia i także w Jego intencji modliliśmy się na Mszy świętej.