Niezapomniany koncert

Niezapomniany koncert

 

 

    Niepowtarzalne chwile przeżyli uczestnicy koncertu zespołu TRIM, który gościliśmy w naszej parafii 3 maja 2008.

    "Zespół TRIM powstał we wrześniu 2001 roku. Tworzy go grupa przyjaciół związana w swoim życiu z miastem Szczecinek. Ich rodziną był chór "De profundis" prowadzony przez Irenę Maculewicz-Żejmo i Ojca Tadeusza Rydzyka. Korzenie ich działalności sięgają końca lat 70. Zespół był wówczas Katedralnym Chórem Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej, a w latach stanu wojennego swoje zadania realizował pod patronatem Koszalińskiego Towarzystwa Muzycznego.

 

 

 

    Trzon wokalny zespołu TRIM stanowią soliści operowi: Małgorzata Grela – sopran, Małgorzata Ratajczak – mezzosopran i Janusz Ratajczak – tenor.
Głównym twórcą oprawy muzycznej jest muzyk i aranżer Krzysztof Bracki. Na uwagę zasługują jego różnorodne i bardzo ilustrujące opracowania, w których popowe brzmienie z operowymi głosami członków zespołu tworzy nowatorskie połączenie, rzadko spotykane nawet w muzyce rozrywkowej.
Pomysłodawcą, aranżerem i kompozytorem wielu utworów znajdujących się w repertuarze zespołu jest Grzegorz Pawelski."
(cyt. za www.trim.com.pl/news.php)

    Przepiękne słowa i muzyka wykonywana przez zespół TRIM stanowiła dla wielu osób przekaz treści ewangelicznych i patriotycznych w dniu gdy w liturgii Kościoła przeżywaliśmy uroczystość N.M.Panny Królowej Polski. Teksty piosenek w niejednym ze słuchaczy wywołały chwile refleksji i przemyśleń nad własnym życiem i działaniem Pana Boga w świecie. Były to momenty wzruszenia i chrześcijańskiej radości…

    Słowa wdzięczności i podziękowania dla zespołu TRIM skierował ks. Dziekan, który zaprosił ponownie TRIM do Szklarskiej Poręby na uroczystości odpustowe naszej parafii, które obchodzić będziemy 14 sierpnia…

 

Z radością w sercu oczekujemy kolejnego spotkania i koncertu…