Radosne spotkanie

Radosne spotkanie ministrantów 

 

      W ostatnią niedzielę roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata ministranci z naszej parafii przeżywali swoje święto.

 

 

    Niedziela ta stała się okazją do wspólnego świętowania zarówno duszpasterzy jak i ministrantów, którzy na co dzień pełnią służbę w naszej wspólnocie parafialnej. Spotkanie odbyło się w godzinach popołudniowych w Domu Parafialnym. Spotkaliśmy się w radosnej atmosferze przy wspólnej herbacie i cieście upieczonym przez mamy ministrantów, którym serdecznie dziękujemy.

 

 

    W czasie spotkanie ks. dziekan wyraził słowa podziękowania wszystkim chłopcom za sumiennie wypełniane obowiązki. Wspominaliśmy również początki tworzenie się służby liturgicznej w naszej parafii powołanej do istnienia 9 lat temu.
Chłopcy opowiadali o tym jak rodziło się ich powołanie do służby przy ołtarzu. Niektórzy czynili to z wielką radością…

 

 

    Najstarsi ministranci to bracia Paweł i Tomasz Stefanowiecze, którzy obecnie studiują ale nie stracili więzi z parafią i przy każdej możliwej okazji służą do Mszy św., co stanowi dla ich młodszych kolegów wzór do naśladowania. Najmłodszymi stażem są Dominik Skrzycki z I kl. Gimnazjum i Marcin Prędki z IV kl. Szkoły Podstawowej.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć!