Odpust parafialny

 

14 sierpnia każdego roku nasza rodzina parafialna obchodzi uroczystość odpustową związaną ze świętym Maksymilianem. Centralnym punktem odpustu jest Eucharystia. Odpust parafialny to także możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Tegorocznej Mszy Świętej odpustowej przewodniczył J.E.Ks. Bp Senior Stefan Cichy w koncelebrze z o. Maksymilianem – wieloletnim duszpasterzem naszego miasta, ks. Grzegorzem – wikariuszem naszej parafii oraz z o. Wiktorem – duszpasterzem z parafii p.w. Bożego Ciała.

Ksiądz Biskup w wygłoszonej homilii wskazał jak bardzo święty Maksymilian umiłował Matkę Bożą ucząc się od Niepokalanej odwagi i gotowości podjęcia decyzji dla dobra drugiego człowieka czyli bliźniego. 

Jesteśmy wdzięczni Księdzu Biskupowi za dar Eucharystii sprawowanej w intencji naszej Wspólnoty parafialnej oraz za wygłoszoną homilię. Dziękujemy także, że po raz kolejny mogliśmy się spotkać z Księdzem Biskupem i wspólnie się modlić.

Dziękujemy także wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej uroczystości oraz za przygotowanie naszej świątyni.