Chrystus prawdziwie zmartwychwstał

Co się stało? Wielka cisza spowiła ziemię; wielka na niej cisza i pustka. Cisza wielka, bo Król zasnął. […] Bóg umarł w ciele, a poruszył Otchłań.  Idzie, aby odnaleźć pierwszego człowieka, jak zgubioną owieczkę. Te słowa ze starożytnej homilii na Świętą i Wielką Sobotę wybrzmiały 20 kwietnia w naszym kościele podczas modlitwy Godziny Czytań, która rozpoczęła celebrację Wielkiej Soboty.

Był to dzień oczekiwania na najważniejszą liturgię w ciągu całego roku, liturgię Wigilii Paschalnej. Wcześniej jednak miało miejsce tradycyjne w Polsce święcenie pokarmów na stół wielkanocny.

Podczas Wigilii Paschalnej, która rozpoczęła się o godzinie 20:00 celebrowaliśmy znaki odnoszące nas do tajemnicy śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa dzięki której mamy przystęp do życia wiecznego w wolności dzieci Bożych. Wyrażając to orędzie odśpiewano uroczysty Exultet oraz Alleluja, wyrażające radość ze zmartwychwstania Pana Jezusa.

Liturgii przewodniczył ks. Proboszcz w asyście licznie przybyłych ministrantów.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim tym, którzy przyczynili się w przygotowaniu całego Triduum Paschalnego. Począwszy od tych, którzy oprzątnęli teren wokół świątyni jak i tych którzy pomogli w przygotowaniu Grobu Pańskiego.