Opłatek „ludzi gór”

Spotkanie opłatkowe "ludzi gór"

 

    Rok temu z inicjatywy władz miasta Szklarskiej Poręby oraz księdza dziekana Bogusława Sawaryna zorganizowano opłatek dla ludzi gór. Gospodarzami tego spotkania był pan Jerzy Sielecki ze schroniska "Kamieńczyk".

    W tym roku spotkanie opłatkowe odbyło się w sobotę 12 stycznia i zgromadziło blisko 100 osób, a wśród nich przedstawicieli GOPR-u, Leśników, Przewodników Górskich, władz wojewódzkich, powiatowych a także Urzędu Marszałkowskiego, samorządowców miast karkonoskich. Gospodarzem spotkania był pan Marek Tubek – właściciel hotelu "Szrenicowy Dwór". Gościem honorowym był Jego Ekscelencja Ks. Bp Stefan Cichy Biskup Legnicki.

    Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem "Jasełek" w wykonaniu uczniów Sz.P. nr 1 w Szklarskiej Porębie. Po modlitwie i złożeniu życzeń przez Ks. Biskupa, Burmistrza Szklarskiej Poręby oraz Starosty Jeleniogórskiego wszyscy uczestnicy dzielili się opłatkiem i dobrym słowem. Spotkanie uświetnił również koncert kolęd w wykonaniu chóru "Porębianki".

    W trakcie spotkania głos zabierali przedstawiciele różnych grup oraz władz samorządowych. Podczas spotkania panowała niezwykle miła i rodzinna atmosfera, jednocząca ludzi gór i miłośników przyrody oraz przedstawicieli miast karkonoskich. Uczestnicy spotkanie wyrazili pragnienie ponownego spotkania się w Szklarskiej Porębie na opłatku w roku 2009.

    Należy również odnotować, że w godzinach przedpołudniowych Ks. Biskup wraz z Ks. Dziekanem udali się z "kolędą"do Dyrekcji SKI "SudetyLift",

    Ośrodka Sportów Zimowych w Jakuszycach oraz do schroniska "Kamieńczyk".

W nowym roku błogosław Panie…