Ostatnie roraty

Ostatnie roraty

 

    Dnia 24 grudnia o godz. 6.30 została odprawiona ostatnia Msza święta ku czci Najświętszej Maryi Panny w adwencie zwana roratami. Uczestniczyło w niej wielu naszych Parafian.

 

 

    Ostatnie roraty zakończyły szczególny okres duchowego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy Mszy świętej dziękowali Panu Bogu za ten czas przygotowania i trud porannego wstawania, aby modlić się przez wstawiennictwo Matki Bożej.

 

 

    Po zakończonej Mszy świętej nie tylko dzieci ale również dorośli zostali nagrodzeni za dobre uczynki, które spełnili w okresie adwentu.

    Dziękowaliśmy Panu Bogu za to, że wielu z nas podejmując trud adwentowych wyrzeczeń udowodniło sobie, że stać nas na osobiste zwycięstwa przy pełnej mobilizacji sił fizycznych i duchowych. Jako duszpasterze dziękujemy wielu mieszkańcom za podtrzymywanie pięknej polskiej tradycji związanej z uczęszczaniem na poranne roraty.

    Radość płynąca z oczekiwania na przyjście Pana Jezusa zapanowała w sercach każdego a uśmiech na twarzach wiernych okazał się jeszcze większy gdy kl. Marek obdarował wszystkich pysznymi bułeczkami maślanymi jako podziękowanie za sumienne uczestnictwo w roratach…