Parafialny Dzień Chorego

Parafialny Dzień Chorego 

 

    W całym Kościele w dniach od 7 do 13 października br. obchodzony jest 63 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem "Wszyscy jesteśmy powołani do miłosierdzia". Zgodnie z naszą parafialną tradycją w ramach tego tygodnia przeżywany jest dzień jedności z ludźmi chorymi i samotnymi. W tym roku był to czwartek 11 października.

 

 


    Od godz. 9.15 w kościele parafialnym rozpoczęła się spowiedź święta dla chorych, następnie o 9.30 wspólna modlitwa różańcowa, a o godz. 10.00 Msza św. koncelebrowana odprawiana w intencji chorych, cierpiących i samotnych naszego miasta. W trakcie Mszy św. udzielono sakramentu namaszczenia chorych.

 

 

    W homilii ks. Dziekan ukazał wartość ludzkiego cierpienia stawiając jako wzór życie Sługi Bożego Jana Pawła II. Ks. Kanonik wskazał również na wielką wartość życia sakramentalnego człowieka wierzącego, a w tym przypadku sakramentu namaszczenia chorych wyjaśniając jego sens i znaczenie.

    Dla wielu chorych ten dzień jest jedyna okazją w ciągu roku do wspólnej modlitwy w kościele parafialnym ze względu na stan ich zdrowia. Dlatego na ich twarzach widać było wzruszenie a nawet łzy. Stąd też kierujemy słowa wdzięczności wobec tych, którzy przyszli z pomocą w przywiezieniu chorych do świątyni.

 

 

    Po Mszy św. w Domu Parafialnym odbyło się spotkanie chorych z duszpasterzami przy wspólnej kawie i ciastku. Spotkanie to było pełne radości, której wyrazem był wspólny śpiew, recytacja wierszy a nawet tańce.

 

 

    Spotkanie to mogło się odbyć dzięki życzliwości dobrych osób, które upiekły ciasto ufundowały owoce oraz pomogły w przygotowaniu poczęstunku.

 

 

    Bogu dziękujemy za dobrych ludzi, których w naszym mieście i parafii nie brakuje.