Dzień Papieski w Karkonoszach

Dzień Papieski

 

    W czerwcu br. u podnóża Karkonoszy został otwarty Szlak Papieski upamiętniający pobyt ks. Karola Wojtyły na zamku Chojnik, który przybył tam z grupą studentów w 1956 roku.

 

 

    Stąd też zrodził się pomysł, aby przeddzień VII Dnia Papieskiego w Sobieszowie w dekanacie Szklarska Poręba zorganizować Dzień Jedności Młodzieży Ziemi Jeleniogórskiej z Janem Pawłem II. Myśl tę podjął ks. dziekan Bogusław Sawaryn ze Szklarskiej Poręby i ks. prałat Józef Frąc z Sobieszowa a do wszystkich parafii z terenu kotliny jeleniogórskiej zostały wysłane zaproszenia.

    Dnia 13 października do Sobieszowa przybyło około 250 osób. Dzień Jedności rozpoczął się o godz. 11.00 uroczyście sprawowaną Eucharystią, której przewodniczył ks. dziekan Bogusław Sawaryn, a słowo Boże wygłosił proboszcz parafii w Sobieszowie ks. prałat Józef Frąc. Mszę św. koncelebrowali duszpasterze przybyli z poszczególnymi grupami: ks. kan. Grzegorz Niwczyk, ks. Stanisław Bakes, ks. Mariusz Sierhart, ks. Daniel Siembida, ks. Piotr Olszówka. Posługę w konfesjonale pełnili ks. Adolf Maciąg i ks. Wojciech Myślecki.
Warto również podkreślić wielkie zaangażowanie ministrantów i scholi w przygotowaniu liturgii.

 

 

    Po Mszy św. uczestnicy spotkania udali się Szlakiem Papieskim na zamek Chojnik. W czasie drogi pątnikom towarzyszyła modlitwa różańcowa prowadzona przez młodzież z parafii św. Wojciecha w Jeleniej Górze.

 

 

    Część modlitewna spotkania zakończyła się przy tablicy upamiętniającej pobyt ks. Karola Wojtyły na Chojniku umieszczeniem światła z Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

 

 

    Dzień Jedności zakończył się agapą przy ognisku na terenie kościoła św. Marcina w Sobieszowie.

 

 

    Wspólnotę Dnia Jedności tworzyli ministranci i młodzież z parafii: św. Maksymiliana w Szklarskiej Porębie, Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie, św. Marcina w Sobieszowie, św. Jana Apostoła w Jeleniej Górze, św. Wojciecha w Jeleniej Górze, św. Judy Tadeusza w Jeleniej Górze, św. Piotra i Pawła z Kamiennej Góry oraz liczna grupa z parafii MB Ostrobramskiej z Rząsin. Wszyscy pielgrzymi wyrazili pragnienie ponownego spotkania się w przyszłym roku.

 

 

A to grupa pielgrzymów ze Szklarskiej Poręby