Maksymilianki

Maksymilianki

 

 


 

    Od kilku lat parafia realizuje pomysł organizowania Dożynek Turystycznych. Pragniemy dziękować Panu Bogu za kończące się wakacje, za licznych gości i turystów, którzy wypoczywali w pięknych Karkonoszach. Nie mamy wieńca dożynkowego ze zboża, bo takie w górach nie rośnie, ale mamy chleb dożynkowy z tegorocznego ziarna pięknie wypieczony przez naszych piekarzy.
    22 sierpnia był dniem naszych dożynek. O godzinie 1200 została Msza Święta dziękczynna, której przewodniczył Ksiądz Dziekan w asyście Ojca Proboszcza z parafii Bożego Ciała oraz księdza Franciszka, który wygłosił niezwykle płomienne Słowo Boże. Obecny był także gość, ksiądz Łukasz z diecezji kaliskiej. Wśród licznie zgromadzonych wiernych byli obecni przedstawiciele władz powiatu Jeleniogórskiego oraz miasta Szklarska Poręba. Piękną oprawę Mszy Świętej zapewniła kapela góralska oraz Kowarskie wrzosy.
    Po Mszy Świętej rozpoczęła się wspólna zabawa na placu przy plebanii – można było wziąć udział w loterii fantowej oraz skorzystać ze smakołyków przygotowanych przez parafian. W zabawie uczestniczył zespół pieśni i tańca Legnica oraz kapela Karkonosze z Mysłakowic.
    Dożynkowa zabawa w ocenie uczestników była udana. Wszystkim organizatorom i ludziom dobrego serca serdecznie dziękujemy.

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć i do zobaczenia za rok!