Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa 

 

   W sobotę przed Niedzielą Palmową rozpoczęły się przygotowania do obchodów pamiątki wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przygotowania miały podwójny charakter z jednej strony zadbaliśmy o to co "na zewnątrz" (robiąc porządki i dekoracje) oraz o to co duchowe czyli modlitwę.

  O godz. 11.00 ministranci rozpoczęli porządkowanie terenu przy kościele parafialnym oraz plebanii. Jednocześnie w salce Domu Parafialnego dziewczynki z grupy "Maryi Niepokalanej" stanowiły wsparcie duchowe przygotowując z ks. Danielem adoracje na I czwartek miesiąca. A przedstawiciele młodzieży wykonywali palmę, którą zaprezentowali na spotkaniu w Zgorzelcu z okazji "Światowego Dnia Młodzieży".

  

 

  Nad wszystkim czuwał ks. dziekan rozglądając się ze swojego balkonu czy wszystko rozwija się dobrym kierunku. Gdy wybiło południe ministranci wraz z ks. dziekanem odmówili modlitwę "Anioł Pański" i zakończyli porządki.

 

   Oczywiście spotkała ich słodka niespodzianka, której tutaj nie zaprezentujemy ponieważ została szybko spożyta – niech im będzie "na zdrowie".

   Wreszcie nadszedł czas Niedzieli Palmowej i Mszy św. o godz. 12.00, której przewodniczył ks. dziekan.

 

 

   Na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, jak ówcześni ludzie tak i uczestnicy liturgii przybyli z palmami. Najokazalsze gałązki palmowe należały do dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, które wykonały je w czasie rekolekcji wielkopostnych.

  Podczas gdy uczestniczyliśmy we Mszy św. młodzież z naszego miasta wyruszała autokarem do Zgorzelca na "Światowy Dzień Młodzieży" z o. Robertem z parafii franciszkańskiej oraz naszym kl. Markiem.

 Niedziela Palmowa zwana Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczęła czas Wielkiego Tygodnia. Ten tygodniowy okres zawiera największe i najważniejsze tajemnice naszej wiary szczególnie dni Triduum Paschalnego. Niech zatem czas Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej będą chwilami naszego dziękczynienia Panu Bogu za sakrament kapłaństwa i eucharystii oraz dar zbawienia i umocnią wiarę w zmartwychwstanie.